EUROFOAM SPORT TEAM
adrenalinové sporty, dolomitenmann, mtb, paragliding, adrenalin cup, trénikové plány

EUROFOAM V DOLOMITECH DVAKRÁT V TOP TEN

EUROFOAM V DOLOMITECH DVAKRÁT V TOP TEN

Po loňském vítězství se letos vlajka Eurofoam sport teamu na pódiu v Lienzi neobjevila. Přesto je po sedmém, devátém a čtyřiadvacátém místě v táboře modrých barev spokojenost. Ve třech štafetách Eurofoamu se představilo několik nováčků na tratích Dolomitenmanna i borců s více starty (nejvíce Patrik Vyhlídal 13x a Petr Losman 11x). Po letech organizování a podporování štafet Eurofoam sport teamu se letos na start postavil i šéf Eurofoamu Radek Sedlák. Nadělil si tak originální dárek k padesátým narozeninám.

Závod v Lienzi tradičně zahajují běžci. Výběh na Kuhbodentorl do výšky 2441m.n.m. je znám svojí obtížností. Letošní zájem diváků o běžeckou část Dolomitenmanna byl obrovský a diváci tak vytvořili skvělou atmosféru pro úvodní disciplínu závodu. V loňském ročníku zde vytvořil traťový rekord eritrejec Azarya Weldemariam. Skvělý čas letos o více než dvě minuty vylepšil jeho krajan Petro Mamu na 1:20:12. Dobře běžel i druhý japonec Toru Miyahara. Přes výborný výkon (1:25:08) doběhl s téměř pětiminutovou ztrátou na vítězného Mamu a o pořadí štafet bylo téměř rozhodnuto.

Výborný výkon se zlepšením o dvě minuty oproti loňskému výsledku předvedl při svém jedenáctém startu Petr Losman. Čas 1:36:58 znamenal v nabité konkurenci devatenácté místo v absolutním pořadí! Křeče v druhé polovině závodu zbrzdily výkon Milana Wursta, který tak doběhl na 49. místě v čase 1:49:18. Štafetu Eurofoam Deflammo rozbíhal Radek Sedlák a v čase 2:04:32 předával nejzkušenějšímu závodníkovi v barvách Eurofoamu Patriku Vyhlídalovi na 97. místě absolutního pořadí. Z českých běžců byl nejlepší Robert Krupička na skvělém čtvrtém místě (1:26:51) pouhou minutu za legendou běhu do vrchu Jonathenem Wattem.

Také v druhé disciplíně Dolomitenmanna se přepisoval traťový rekord. Domácí paraglidista Paul Guschlbauer vylepšil výkon Markuse Prantla na 29:10. Z českých závodníků slétl nejrychleji do Leisachu Tomáš Ledník (33:06) na jedenáctém místě absolutního pořadí. V modrých dresech byl nejlepší ten nejzkušenější. Patrik Vyhlídal doletěl na 73. místě v čase 41:59. Jen mírně na něj ztrácel na 76. místě Zdeno Vacke (42:11). Nováček v barvách Eurofoamu Ondřej Krupa byl s časem 44:24 klasifikován na 88. místě.

Tradičně silná je v podání závodníků Eurofoamu i třetí disciplína Dolomitenmanna – kajak. Vít Přindiš zajel letos desátý nejrychlejší čas ze 121 kajakářů s časem 33:10. Jedenácté místo pak vybojoval při svém prvním startu v Lienzi Ivan Pišvejc v čase 33:23. Dvanáctý start a 49. místo – taková je bilance nejzkušenějšího kajakáře Jiřího Šťastného (38:16). Nejrychlejším kajakářem byl domácí Herwig Natmessing (30:44). Za traťovým rekordem Haralda Hudetze zaostal 41 vteřin a jen o šest vteřin porazil nejlepšího českého kajakáře Kamila Mrůzka.

Závěrečná disciplína cyklistická časovka s 17km stoupáním a 9km sjezdu má převýšení 1695m. Loňský rekord 1:29:50 letos výrazně vylepšil sám jeho držitel Kristian Hynek na 1:25:10. Ze závodníků Eurofoam sport teamu byl po pečlivé přípravě nejlepší Jiří Šuta na výborném 24. místě absolutního pořadí! Jeho čas byl 1:41:09. Tradičně spolehlivý výkon předvedl Václav Strnad, když za 1:43:02 dojel na 28. místě. Debut na těžké trati Dolomitenmanna si odbyl Jiří Bartizal, který dojel na 54. místě v čase 1:49:12.

Z vítězství se po skvěle rozběhnutém závodě od Petro Mama mohla radovat štafeta Kleine Zeitung powered by Panaceo v celkovém čase 3:52:23. Druhý skončil tým Kolland Topsport s tříminutovým odstupem. České barvy obsadily zásluhou týmu Global Assistance třetí místo mezi profi týmy a díky týmu KIA Motors zněla v Lienzi za první místo mezi amatérskými týmy i česká hymna. Štafety Eurofoamu obsadili nakonec sedmé místo – Eurofoam international (Petr Losman, Ondřej Krupa, Ivan Pišvejc a Jiří Bartizal), deváté místo – Eurofoam Cellpur (Milan Wurst, Zdeno Vacke, Vít Přindiš a Václav Strnad) a čtyřiadvacáté místo Eurofoam Deflammo (Radek Sedlák, Patrik Vyhlídal, Jiří Šťastný a Jiří Šuta). Česká hymna tak náměstím v Lienzi zněla za skvělé výkony tak trochu i pro ně.

Všem závodníkům i servisnímu týmu patří poděkování za předvedené výkony a skvělou reprezentaci Eurofoamu na letošním 26. ročníku Dolomitenmanna!

Web závodu zde.

Další fota budou vložena do Galerie v průběhu tohoto týdne.

Kalendář ON-LINE tréninkové plány

Vzkazovník

• Radek Sedlák 29.06.2020 v 14:07 Vinařská 50 2020 ZRUŠENA Letošní ročník Vinařské 50 (Znovincup) byl nejprve přeložena na 1. srpna. Nyní však došlo k jeho zrušení. Víve na www.vinarska50.cz
  • Pepa 27.08.2019 v 11:32

TŘEŠTICKÝ TRIATLON 2019: ve středu 28. srpna pořádá Jan Procházka mtb triatlon, začátek je v 16:30 u rybníka na třeštické rovince, tratě přiměřeně krátké.

• Pepa 15.05.2019 v 15:14

O ŠTAMBERSKÉHO KRÁLE: výsledky naleznete pod bannerkem na hlavní stránce,

• Pepa 12.04.2019 v 10:06

OKOLO ZUDOVA VRCHU 2019:
    EUROFOAM Josef Vítů-Jan Smrčka-Jakub Vítů-Pavel Bartoň
    EUROFOAM SPORT Marek Brož-Lukáš Trkola- Josef Vítů st.-Šárka Čejková
    Týmový sraz ve 12:00 na zadním parkovišti.

• Pepa 8.04.2019 v 08:47

OKOLO ZUDOVA VRCHU:cyklistická sezóna startuje již tento víkend, v sobotu 13. dubna 2019. Zájemci o start ve štafetách EUROFOAM SPORT TEAMU zasílejte návrhy na sestavení štafet do čtvrtka 11. dubna na smatana@eurofoam-sport.cz, v pátek budou sestavy štafet zveřejněny na webu.

• Milan Fajt 9.07.2018 v 09:34 Ahoj,kdo je teď schopen,nebo vyřizuje licence? Díky Milan
  • Pepa 6.07.2018 v 20:54

Fota VINAŘSKÁ 50: fota Lucie Canovové z letošního Author Znovín cupu naleznete zde:
    jméno: Eurofoam 2018
    kód: Znovín 2018

• Pepa 6.04.2018 v 11:24

OKOLO ZUDOVA VRCHU - ZMĚNY ve štafetách viz článek.

• Pepa 12.03.2018 v 11:46

OKOLO ZUDOVA VRCHU 2018: Tradičmí "otvírák" bikové sezóny se letos koná v sobotu 7. dubna. Potvrzení účasti a návrhy na sestavení štafet zasílejte na smetana@eurofoam-sport.cz do konce března.

• Pepa 30.01.2018 v 10:58

FOTO TÝDNE: Všem závodníkům Eurofoam sport teamu přejeme v sezóně 2018 co nejvíce podobných umístění, jaké dosáhl Matýáš Smrčka v předchozí sezóně!