EUROFOAM SPORT TEAM
adrenalinové sporty, dolomitenmann, mtb, paragliding, adrenalin cup, trénikové plány

Dolomitenmann 04

Dolomitenmann 2004

Typ závodu:
štafetový závod v extremních sportech

Místo závodu: Lienz, Rakousko

Datum: sobota 11.9.2003


Nejznámější evropský závod štafet v extremních sportech přilákal letos opět paletu vynikajích týmu především z Rakouska, České republiky, Italie, Německa ale i Švýcarska, Rumuska a Maďarska. V těchto týmech pak startovali i jednotlivci z dalších zemí jako Novéh Zelandu, Keni či Irska.
Tento ročník naštěstí nepoznamenalo počasí tak jako v roce 2003 a závod se konal v "plnohodnotné verzi".

Běžce tak čekal Kühbodentörl (2440 m n.m.) s brutálním převýšením 1764 m na 12,6 km. Trať, na kterou nikdo, včetně těch nejleších, nezapomene.

Poté tradiční paraglidistická část s mezipřistáním a výběhem 500 výškových metrů na druhý start. Kolik paraglidistů už tady zamotalo "šňůry" a ztratilo běžcem těžce vydobité minuty.

Kajakářká část zahajovaná divácky atraktivním přebroděním dravé řeky a seskokem z 5-metrové rampy, byla letos ztížena více úseky v protiproudech.

Také dnes již klasická trať pro bikery není nic na nedělní projížďku. Nejprve odvážlivce čeká po úvodní 3 km části 12 km výstup s převýšením 1388 m, okořeněný dvěma úseky s nesením kola na zádech. A pak sjezd, kde brzdit je stejně nebezpečné jako nebrzdit a sedátko má funkci katapultu.

Na start se postavil plný počet 110 týmů. Díky limitu 110 týmů bylli pořadatelé nuceni dávno před ohlášenou uzavěrkou přihlášek uzavřit startovní listinu. Již v tomto ročníku neoficiálně přiznávali dosažené body týmům s dobrým úmístěním v předchozím ročníku.
Vzhledem ke snaze o stálé zkvalitňování startovní listiny a nemenšící se počet zájemců ostart se organizátoři rozhodli oficiálně zavést systém bodového ohodnocení týmů jako základ pro přijímání na startovní listinu.
Systém spočívá v tom,že prvních 50 účastníků v každé disciplině obrží kladné body dle svého umístění (první 50 bodů, druhý 49 atd.), závodníci mezi 51 až 60 místem získájí 0 bodů a závodníci na 61. až 110. místem pak záporné body (61. získá -1 bod, a 110. pak -50 bodů). Body v jednotlivých dispiplínách se sčítají a součet pak dá týmové ohodnocení. Tímto způsobem má být vyřešeny případy kdy výkon týmu stojí pouze na jednom závodníku a naopak případy, kdy díky defektu cyklisty tým, přestože tři další discipliny absolvoval výborně, celkově dopadne špatně. Právo startovat na další ročníku dostane 80 bodově nejlépe hodnocených týmů (vč. profi-týmů). Motivace v letošním ročníku tak byla dvojnásobná.

Závod 17. Dolomitenmannu proběhl v sobotu 11. září za takřka ideálního počasí - žádný déšť, žádné vedro. Do závodu v roli obhájců nastoupil český tým Škoda - auto. Samozřejmě, že velké ambice si dělal i několikanásobný vítěz - tým Red Bullu se všemi svými esy.
Na startu byl tým www.global-lotto, který držel loni dlouho v závodě první místo. Nakonec však to byl tým Leingruber Personal, kdo udával tempo závodu. Začal to jeho běžec Jonathan Wayatt z Nového Zélandu, který všem doslova utekl a v cíli měl víc jak 4 minutový náskok před dvojicí John Maluni (Global-lotto) a Robert Krupička (Škoda-auto), kteří na vrchol Kühbodentörlu vyškrábali současně. Teprve s odstupem dalších více jak 3 minut dorazil běžec Aussere Power Teamu a Markus Kröll z Red Bullu. Tomuto dřívějšímu vítězi na této trati nevyšel už loňský ročník a jeho takřka 8-minutová ztráta v letošním roce prakticky pohřbila naděje Red Bullu. Zvláště když i na druhém úseku paraglidista Leigruber Personal týmu předvedl skvělý výkon a na leteckého suveréna Dolomitenmannu Wendelina Ortnera ztratil pouhých 5 vteřin. Skvělý let předvedl i Ital Prantl z Ausser Power Teamu. Tato trojice ulétla dalším v pořadí opravdu parník. Tady asi tým Škoda-auto ztratil asi naději na obhajobu prvního místa - předával jako čtvrtý se ztrátou víc jak 10 minut. Náskok prvního týmu závodu Leingruber Personalu zvýšil vítěz kajakářské části - Harald Hudetz. Jeho tým tak vstupoval do závěrečné bikerské části s osm a půl minutovým náskokem. V cyklistické části je možné všechno - defekt, technické problémy, fyzická krize. Nic z toho se však nekonalo a Hanspeter Obwaller přesvědčivě dovršil vítězství týmu Leingruber Personal stylem start-cíl. Úžasný finiš o druhé místo předvedli Roland Stauder (Red Bull) a Hannes Pallhuber (Ausserer Power Team), které nakonec dělila jediná desetina vteřiny ve prospěch týmu Red Bull. Jure Golcer tentokrát zdaleka nezopakoval svůj výkon z roku 2003 a místo, aby bojoval o druhé místo, ztratil na trati na jezdce Red Bullu i dalších skoro 7 minut a mohl být rád, že díky především Robertu Krupičkovi a Kamilu Mrůžkovi měla Škodovka před další před cyklistickou částí obrovský náskok. Z dalších českých týmu byl tým Kooperativy na 6. místě a Fakelmann 10. mezi profi-týmy.

Mezi amatérskými týmy se závod vyvíjel mnohem dramatičtěji. Amatérská špička je stále lepší a může být reálné, aby v nejbližších letech se první amatérský tým prosadil do první pětky. Letos by vítěz amatérů bral mezi profi-týmy 9. místo. Skvěle začal závod pro náš první tým, za který běžel Petr Losman. V cíli předával jako druhý amatér a 9. absolutně. Pepa Smetana našeho Eurofoam blue týmu si vylepšil svůj výkon na této trati z roku 2002 o ž minut a obsadil 31. místo. Na paraglidingové části se začala rýsovat dvojice, která si to rozdala nakonec o vítězství mezi amatéry - italský tým Sportler "Best in the alps" a loňský vítěz - český tým Internet Billboard/ Opavanet. Vedl tým Sportler "Best in the alps", Internet Billboard ze šestého místa po běhu se posunul na 3. místo. Náš první tým díky solidnímu výkonu Patrika Vyhlídal se držel pátý. Skvělý výkon Dalibora Kalába pak naši "dvojka" vytáhl o deset míst na 21. pozici. Po kajaku se na první místo dostal Internet Billboard o 1 minutu před Itali. Výkony na samé hranici svých možností předvedli naši kajakáři - Jiří Šťastný v prvním týmu zajel 18-tý čas mezi amatéry a udržel náš tým ve hře o 5. - 10. místo. Martin Saitl z Eurofoam blue předával jako 23. Tradičně značně nabitá cyklistická část dál míchala pořadím. Interntet Billboard ztratil svůj náskok na doposud druhý tým Sportler "Best in the alps" a závěru se mohl obávat z finišujícího týmu Kolland Topsport. Zvítězil tak tým, jehož jméno ho k tomu předurčovalo - již vícekrát zmiňovaný Sportler "Best in the alps". Míchání v pořadí se projevilo i částečně v náš neprospěch. Přes velmi dobrý výkon Thomase Steinera ztratil tým Eurofoamu 2 místa a obsadil celkově 9. místo. Potvrdili jsme však místo druhé českého zástupce v závodu (třetí český tým v pořadí byl tým "yety" na 14. místě). Dobře zajel i Petr Boháček za Eurofoam blue a udržel náš druhý tým v první pětadvacítce - celkově 24. O kvalitě všech našich závodníků vypovídá, že všichni sbírali kladné body do bonifikace na příští ročník. Tým EUROFOAM získal celkově 97 kladných bodů a EUROFOAM BLUE pak plus 33 bodů. Oba týmy tak mají právo startovat na příštím ročníku. A ten nemůžeme nechat ujít!!


Tým EUROFOAM:
Běh - Petr Losman
Paragliding - Patrik Vyhlídal
Kajak - Jiří Šťastný
MTB - Thomas Steiner


Tým EUROFOAM BLUE:
Běh - Josef Smetana
Paragliding - Dalibor Kaláb
Kajak - Martin Saitl
MTB - Petr BoháčekKalendář ON-LINE tréninkové plány

Vzkazovník

 • Radek Sedlák 29.06.2020 v 14:07 Vinařská 50 2020 ZRUŠENA Letošní ročník Vinařské 50 (Znovincup) byl nejprve přeložena na 1. srpna. Nyní však došlo k jeho zrušení. Víve na www.vinarska50.cz
 • Pepa 27.08.2019 v 11:32

  TŘEŠTICKÝ TRIATLON 2019: ve středu 28. srpna pořádá Jan Procházka mtb triatlon, začátek je v 16:30 u rybníka na třeštické rovince, tratě přiměřeně krátké.

 • Pepa 15.05.2019 v 15:14

  O ŠTAMBERSKÉHO KRÁLE: výsledky naleznete pod bannerkem na hlavní stránce,

 • Pepa 12.04.2019 v 10:06

  OKOLO ZUDOVA VRCHU 2019:
  EUROFOAM Josef Vítů-Jan Smrčka-Jakub Vítů-Pavel Bartoň
  EUROFOAM SPORT Marek Brož-Lukáš Trkola- Josef Vítů st.-Šárka Čejková
  Týmový sraz ve 12:00 na zadním parkovišti.

   

 • Pepa 8.04.2019 v 08:47

  OKOLO ZUDOVA VRCHU:cyklistická sezóna startuje již tento víkend, v sobotu 13. dubna 2019. Zájemci o start ve štafetách EUROFOAM SPORT TEAMU zasílejte návrhy na sestavení štafet do čtvrtka 11. dubna na smatana@eurofoam-sport.cz, v pátek budou sestavy štafet zveřejněny na webu.

 • Milan Fajt 9.07.2018 v 09:34 Ahoj,kdo je teď schopen,nebo vyřizuje licence? Díky Milan
 • Pepa 6.07.2018 v 20:54

  Fota VINAŘSKÁ 50: fota Lucie Canovové z letošního Author Znovín cupu naleznete zde:
  https://eurofoam.rajce.idnes.cz/Eurofoam__ZNOVIN_2018
  jméno: Eurofoam 2018
  kód: Znovín 2018
   

   

 • Pepa 6.04.2018 v 11:24

  OKOLO ZUDOVA VRCHU - ZMĚNY ve štafetách viz článek.

 • Pepa 12.03.2018 v 11:46

  OKOLO ZUDOVA VRCHU 2018: Tradičmí "otvírák" bikové sezóny se letos koná v sobotu 7. dubna. Potvrzení účasti a návrhy na sestavení štafet zasílejte na smetana@eurofoam-sport.cz do konce března.

 • Pepa 30.01.2018 v 10:58

  FOTO TÝDNE: Všem závodníkům Eurofoam sport teamu přejeme v sezóně 2018 co nejvíce podobných umístění, jaké dosáhl Matýáš Smrčka v předchozí sezóně!

1 2 3 4 5 6 7 další
Foto týdne

EUROFOAM SPORT TEAM
Mgr.Josef Smetana
Partlicova 280/15
TŘEŠŤ 58901

mobil: +420 604 202 983
email: smetana@eurofoam-sport.cz

 


www.eurofoam-sport.cz

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakt

www.eurofoam-sport.cz